Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

dezute-300x146

Užgavėnių šventė progimnazijoje

Vasario 13 dieną Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko tradicinė ir visų labai laukiama Užgavėnių šventė. Tai viena linksmiausių dienų, kai mokiniai, mokytojai, progimnazijos administracijos atstovai, tėveliai bei miesto gyventojai persirengę įvairiais personažais ar užsidėję pačių pagamintas kaukes, susirenka į progimnazijos kiemą atsisveikinti su šaltu oru ir vyti žiemą iš kiemo.

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prišaukti pavasarį. Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms arba 46 dienoms iki šv. Velykų, visada antradienį.

Tradicinis Užgavėnių valgis yra blynai. Šią dieną valgoma gausiai, sočiai ir riebiai.

Manyta, kad tądien reikia valgyti 7-9 kartus, nes po to reikės tiek savaičių pasninkauti.

Šį antradienį visi susirinkusieji progimnazijos kieme trankiai šokom, trypėm ir dainavom. Visi maži ir dideli linksmai parungtyniavom, žaidėm įvairiausius žaidimus. Blynų priragavome ir prisivalgėme. Akis po mugę ne tik paganėme ,bet ir daug ko prisipirkome. Arkliukais ne tik grožėjomės, bet ir jodinėjome. Išrinkome bei baronkomis apdovanojome originaliausių, išradingiausių bei baisiausių kaukių kūrėjus. Stebėjome tradicinę Lašininio ir Kanapinio kovą. Lašininis nugalėtas!!!

Morė sudeginta kartu su visomis žiemos negandomis. Žiema traukiasi…

Dėkojame visiems, sukūrusiems šventinę atsisveikinimo su žiema nuotaiką!

ŠVĘSKIME PAVASARIO PRADŽIĄ!

Comments are closed.