Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

dezute-300x146

Išvyka į Utenos regioninį STEAM atviros prieigos centrą

Visagino ,,Gerosios vilties“ aštuntų kasių moksleiviai kartu su chemijos mokytoja Alevtina Minasian ir informacinių technologijų be matematikos mokytoja Nataliya Kosiak lankėsi Utenos regioniniame STEAM centre, kuris įkurtas istoriniame pastate – buvusio Utenos dvaro sodybos rūmuose.

STEAM – tai iš anglų kalbos kilusi santrumpa, kurioje užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika.

STEAM atviros prieigos centras – tai modernių technologijų centras, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams pamokų metu ar po jų atlikti tyrimus, konstruoti, modeliuoti ir susipažinti su mokslo inovacijomis, kūrybiškai sprendžiant iškilusias problemas.

STEAM atviros prieigos centre įrengtos standartizuotos biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT laboratorijos. Laboratorijose mokiniai atliko įvairiausius tiriamuosius darbus.

Biologijos laboratorijoje aštuntokai tyrinėjo difuziją. Eksperimentas buvo atliktas naudojant pigmentais nudažytus želės konsistencijos kubelius, pagamintus iš koncentruoto agaro tirpalo. Mokiniai turėjo apskaičiuoti kubelių paviršiaus plotą ir tūrį, rasti jų santykį ir nustatyti difuzijos proceso efektyvumą, kuris priklauso nuo paviršiaus ploto ir kūno tūrio santykio. Eksperimento aiškumo dėlei buvo naudojama kompiuterinė programa, kuri padėjo aiškiai ir interaktyviai pavaizduoti rezultatus.

Fizikos laboratorijoje mokiniai sužinojo apie slėgį ir magnetus. Aštuntokai stebėjo superlaidumo taikymą, magnetinės levitacijos reiškinį, sužinojo, kad pritaikius elektromagnetinę indukciją šiais laikais galima sukonstruoti nuostabių įrenginių: vienas tokių – traukinys, kuris tiesiogine prasme skrieja, o ne važiuoja bėgiais.

Specializuotoje astrofizikos ir aerokosmonautikos laboratorijoje mokiniai išklausė pasakojimus apie saulės dėmes, saulės aktyvumą ir jo pasekmes, susipažino su saulės teleskopu, įvairiomis kompiuterinėmis programomis, padedančiomis mokytis astronomijos, sužinojo, kodėl žmogui svarbu išmanyti astronomijos mokslą, kokių įdomių veiklų galima atlikti astrofizikos laboratorijoje.

Robotikos-IT laboratorijoje aštuntokai mokėsi programuoti ir valdyti robotus, jungti įvairias elektros grandines, susipažino su pažangiausiais technologiniais sprendimais, mikrovaldikliais, robotukais, robotinės rankos valdymu ir programavimu.

Utenos STEAM centras sukuria modernias ir įkvepiančias STEAM mokomąsias aplinkas, kurių dėka galima populiarinti STEAM sričių pasiekimus ir vykdyti moksleivių profesinį orientavimą. Džiaugiamės, kad veiklos mokiniams labai patiko, nes jie galėjo eksperimentuoti ir kurti, o svarbiausia – mokytis įdomiai.

Comments are closed.