Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

dezute-300x146

Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13-osios rytą Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai pradėjo kitaip nei įprastai – vos suskambus skambučiui, kviečiančiam į pirmąją pamoką, visuose kabinetų languose sužibo žvakelės. Jų liepsnelių šviesoje kiekvienas mokytojas su mokiniais prisiminė tuos Lietuvai lemtingus Sausio 13-osios įvykius, tuometinės nepriklausomos valstybės situaciją. Dešimčiai minučių progimnazija pavirto degančių atminimo liepsnelių jūra. Taip mūsų progimnazijos bendruomenė įprasmino per visą Lietuvą nuvilnijusios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ žodžius.

Visose klasėse vyko pilietiškumo pamoka. Mokytojai ir auklėtojai kalbėjosi su savo mokiniais apie Sausio 13-osios svarbą, žiūrėjo prieš 32-ejus metus vykusių įvykių įrašus, aptarė dabar vykstančius įvykius Ukrainoje, diskutavo, piešė, spalvino… Buvo klausomasi Lietuvos žymių žmonių minčių apie Sausio 13-ąją, Lietuvos istorinius įvykius ir jų svarbą jaunajai kartai. Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje istoriko Norberto Černiausko pamokoje.

Progimnazijos bendruomenės nariai kasmet palaiko gražią iniciatyvą „Neužmirštuolė“, kurios tikslas – žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę atminti ne liūdesiu, o džiaugsmu ir dėkingumu. Parodydami, jog jų dovana ateities kartoms neliko pamiršta, kiekvienas įsisegėme iniciatyvos simbolį – neužmirštuolės žiedą. Vyresniųjų klasių moksleivių dėka progimnazijos prieigos taip pat pražydo neužmirštuolių jūra.

Po pamokų progimnazijos bendruomenė rinkosi Visagino kultūros centro ,,Sedulina“ amfiteatre, kur dalyvavo akcijoje ,,Atminties laužai“ bei Visagino kultūros centre ,,Draugystė“ stebėjo teatro grupės „Rimti“ publicistinį – dokumentinį spektaklį ,,O kas jums leido gražiai gyventi?..“

Didžiuojamės tais, kurie kovojo už laisvę ir ją saugo! Šiandien esame laisvi ir nepriklausomi, tad džiaukimės, vertinkime ir branginkime brangiausią turtą – Laisvę.

Comments are closed.