Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

dezute-300x146
logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Erasmus+ projektas ‘‘For the Love of Nature“

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijoje 2020 m. gruodžio mėnesį startavo tarptautinės programos ERASMUS+ projektas ‘‘For the Love of Nature: Explore and Discover Europe through Nature”. Projekte dalyvauja trys mokyklos: koordinatorė Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazija bei projekto partnerės Gaia Hariduse Selts (Gaia Kool) (Estija) ir I.C. “Carlo Alberto Dalla Chiesa” Nizza Monferrato (Italija) mokyklos. Pagrindinis projekto tikslas – naudojant aktyvius ir efektyvius metodus gilinti ir plėsti mokinių žinias apie gamtą, jos pokyčius bei įgalinti mokinius ieškoti sprendimų, kaip sumažinti pragaištingus gamtai padarinius. Visos veiklos orientuotos į STEAM kompetencijų ugdymą.

Per antrus metus vykstantį projektą partneriai dalyviai įvykdė daug įvairių veiklų: tyrinėjo savo gimtojo krašto augaliją, nykstančius ir vaistinius augalus. Atlikdami dirvožemio ir vandens tyrimus sužinojo, kokie procesai teršia aplinką, kaip jie veikia florą ir fauną, susipažino su gamtos apsaugos būdais ir priemonėmis. Taip pat projekto dalyviai virtualiai keliavo per šalių partnerių įžymiausias vietas, vieni kitiems pristatė savo nacionalines šventes, dainas, šokius, kartu paminėjo Žemės dieną, o 2022 m. gegužės pradžioje, atšaukus karantiną, visi susitiko Italijoje.

Pirmoji viešnagės diena buvo skirta projekto dalyvius priėmusio miesto – Nicos Monferato –tradicijų, istorijos ir architektūros pažinimui. Kitos dienos buvo kruopščiai suplanuotos ir labai darbingos. Projekto dalyviai aplankė mokyklos sodą, kuriame susipažino su ten augančiais augalais ir jų ypatybėmis. Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos komanda paruošė įdomią praktinę užduotį – iš lininio audinio pasiuvo gražius maišelius sausoms žolelėms laikyti. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje visi vaišinosi estų atsivežtų žolelių išvirta kvapnia ir sveikuoliška arbata.

Pažintis su krašto gamta tęsėsi išvyka į kalnus, miškus ir vynuogynus, kur prieš 4 milijonus metų tyvuliavo jūra. Rezervatas visus nustebino „Mirties slėniu“. Čia, nuosėdinėse uolienose, aptikta fosilijų – moliuskų ir kitų gyvių.

Kitas daug įspūdžių palikęs aplankytas objektas – Turino botanikos sodas, visus nustebinęs įvairiausių rožių, bijūnų ir žolelių gausa. Šiame sode auga apie 2000 augalų, medelyne – apie 500 medžių rūšių. Botanikos sodas priklauso universitetui, jame vykdomi moksliniai tiriamieji darbai. Projekto dalyviai sužinojo, kaip iš Egipto papiruso yra gaminamas popierius. Labai džiugu, jog projekte dalyvaujantys moksleiviai buvo supažindinti su Turino architektūriniu paveldu, juk šis miestas yra nuostabus itališko baroko liudijimas su savo didingais rūmais, pasakiškomis karališkomis rezidencijomis, puošniomis aikštėmis. Šios kelionės įkvėpti tiek mokiniai, tiek mokytojai ant plytelių sukūrė mandalas, kurios papuoš vaikų darželio sienas.

Svarbiausia, jog mokiniai ir mokytojai betarpiškai bendravo, diskutavo juos dominančiomis vykdomo projekto temomis. Išklausyti pranešimai, projekto dalinės ataskaitos,

susipažinta su prieskoniniais augalais, paruošti išskirtiniai jų mišiniai, kuriuos mokiniai parsivežė į namus.

Viešnagės Italijoje metu moksleiviai išmoko daug naujų dalykų, galėjo išreikšti save, susirasti draugų ir pomėgių, įgijo naudingos patirties. Visiškai pasinėrę į kalbinę aplinką, mokiniai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja partneriams iš Italijos, Nicos Monferrato miesto merui, mokyklos direktoriui, mokytojams ir visiems projekto dalyviams už šiltą priėmimą ir bendravimą.

Džiugu, kad projektas tęsiasi, planuojami dar du susitikimai ir laukia nė vienas naujas atradimas. Rudenį Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazija su nekantrumu laukia projekto partnerių Visagine.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *