Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

dezute-300x146

Adventinė mokyklos bendruomenės popietė

Gruodžio 21-ąją Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos papuoštoje aktų salėje vyko tradicinė adventinė bendruomenės popietė, į kurią susirinko progimnazijos administracija, mokytojai, darbuotojai.

Adventas – tai susikaupimo ir stabtelėjimo skubančiame pasaulyje metas. Metas, kai turėtume daugiau laiko skirti žmogiškųjų vertybių apmąstymui, savo dvasinio gyvenimo peržvelgimui. Tai tylos ir apmąstymo laikas, atsigręžimas į šalia esantį, kuriam reikia pagalbos, užuojautos, gero žodžio, ar tiesiog pabuvimo drauge. Šis laikas ypatingas išgyventi tarpusavio santykių ir bendrystės patirtį. Ši tradicija tapusi adventinė popietė − tai ne tik progimnazijos bendruomenės pabuvimas kartu, bet ir etnokultūros puoselėjimas, prisimenant adventinio laikotarpio papročius ir lietuviškas tradicijas.

Prasmingą renginį sveikinimo žodžiu pradėjusi Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos direktorė Jolanta Bartkūnienė linkėjo visiems susirinkusiems susikaupimo ir santarvės, meilės artimui ir prasmingo laiko šventiniu laikotarpiu. Bendruomenės renginio vedėjos, lietuvių kalbos mokytojos Daiva Cicėnienė ir Neringa Žilinskienė, visiems susirinkusiems dar kartą priminė apie advento papročius ir tradicijas. Klausėmės progimnazijos bendruomenės atstovų atliekamos dainos ,,Tyli naktis“, gėrėjomės vyresniųjų mokinių kūrybiškai ir išraiškingai atliekamomis dainomis. Atversdami dar vieną kalendoriaus lapą, prisiminėme, kaip senovės lietuviai gūdžiais, tamsiais vakarais laukdavo Šv. Kalėdų, kokios buvo gilios advento laikotarpio tradicijos ir papročiai, kokių burtų ar prietarų laikydavosi. Besiklausydami pasakojimų ir patys progimnazijos bendruomenės aktyviausi bei drąsiausi atstovai išbandė savo jėgas atsakinėdami į renginio vedėjų klausimus, mindami mįsles, žaisdami judriuosius žaidimus ar burtų pagalba spėdami savo ateitį. Popietės kulminacija – kūrybinga ir daug džiaugsmo suteikianti edukacinė šventinių meduolių marginimo pamokėlė, juk kokios šventės be saldumynų! Puikios nuotaikos, gerų emocijų ir šilčiausių jausmų vedini išsiskirstėme supratę, kad adventinis susikaupimo laikotarpis skatina mus pajusti gerumą, meilę, pagarbą savo artimui.

Šilumos, ramybės, jaukumo, santarvės ir prasmingo švenčių laukimo!

Comments are closed.