Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

dezute-300x146
logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Sėkmingai įgyvendintas projektas ,,Gimtojo krašto tautosakos lobynas”

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazija kartus su Ukmergės senamiesčio progimnazija ir Vilniaus raj. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija 2021 m. sėkmingai įgyvendino Tautinių mažumų departamento prie LRV iš dalies finansuojamo projektą ,,Gimtojo krašto tautosakos lobynas”.

Pavasarį visose mokyklose vyko virtuali popietė „Tautosaka – gyvo žodžio kultūra“. Mokiniai susipažino su projekto tikslais, aptarė veiklas, aiškinosi kalbinio tautos paveldo svarbą. Namuose mokiniai piešė plakatus, kuriuose atskleidė, kaip jie supranta tautosaką. Vėliau, virtualiose pamokose pristatė savo darbus, sekė lietuvių, lenkų ir rusų liaudies pasakas. Kitas virtualus užsiėmimas buvo integruotas į muzikos pamokas ,,Aš išdainavau visas daineles“. Mokiniai dainavo jų mokytojų parinktas lietuvių, rusų, lenkų liaudies dainas, aptarė jų tematiką, ieškojo, kad rusų, lietuvių ir lenkų dainoms yra bendra. Mokiniams vyko mįslių varžytuvės ,,Menu mįslę keturgyslę“. Rudenį, kai jau buvo galimybė mokiniams susitikti ir mokytis gyvai, mokyklų komandos aplankė Rumšiškes, Lietuvos liaudies buities muziejų. Čia jie turėjo galimybę pamatyti visų Lietuvos regionų valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas. Projektui einant į pabaigą vyko ekspedicija po Utenos kraštą, A. ir M. Miškinių etnografinę sodybą-muziejų. Mokiniai susipažino su kultūrininko, pedagogo Motiejaus Miškinio gyvenimu, veikla. Iš mokinių darbų parengtas lankstinukas – 2022 metų kalendorius, kurio labai laukiame atvykstant iš spaustuvės. O paskutiniame užsiėmime ,,Metų ratas“ mokiniai aptarė, kaip jiems sekėsi visus metus, kokie dalykai įsiminė labiausiai.

Taigi, projektas ne tik suteikė mokiniams galimybę pažinti Lietuvą patyriminiu būdu: keliaujant, išbandant naujus dalykus, bet ir praplėsti tautosakos žinias. Tuo pačiu mokiniai ugdėsi toleranciją šalia gyvenančių tautų gyventojams.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *