Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Projektas ,,Atverkime širdis gerumui“

Jau treti metai Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija kartu su Ukmergės Senamiesčio pagrindine mokykla dalyvauja Tautinių mažumų departamento finansuojamame projekte „Atverkime širdis gerumui“. Šiais metais projekto partnerių gretas papildė Vilniaus rajono Lavoriškių gimnazija. Šiuo projektu siekiama plėtoti mūsų jaunimo pilietinį potencialą, ugdant mokinių toleranciją vienas kitam, stiprinant jų ryšį su bendruomene, visuomene, valstybės istorija.

Pirmojo susitikimo metu Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija pakvietė mokinius kūrybiškai išreikšti savo mintis apie toleranciją, bendruomeniškumą, pakantumą kitiems: mažesnieji mokiniai piešė piešinius tema „Visiems yra vietos po saule“, o vyresnieji rašė esė „Tautų vienybės jungtys“. Įdomiausių darbų autoriai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis. Jos įteiktos ir „Gerosios vilties“ progimnazijos mokinėms: Dianai Želtobriuch (5a kl.) už piešinį ir Varvarai Mitinai (7b kl.) už esė. Taip pat progimnazijoje vyko meno šventė ,,Kultūrų įvairovė – pasaulio turtas“, kurios metu projekto dalyviai žaidė liaudies žaidimus, šoko ratelius, skaitė rusų, lietuvių, lenkų poetų eiles. Vėliau visi vyko į pažintinę išvyką po Ignalinos kraštą. Aplankė Ladakalnį, Ginučių malūną, Palūšę, Ignaliną, kur prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ pagerbė žuvusius partizanus. Ypatingai mokinius sužavėjo Senovinės bitininkystės muziejus, pasakojantis bitininkystės istoriją nuo senovės iki šių laikų. Jiems taip ir norėjosi paliesti įrankius, išbandyti senovinius medsukius.

Į kitą susitikimą gegužės 8 dieną visus projekto dalyvius pakvietė Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla. Visi kartu minėjo Europos dieną, vyko protų mūšis ,,Mes visi Europos piliečiai“,
buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės ,,Sentencijų medis“. Mokiniai rinko posakius ir sentencijas apie toleranciją, bendrystę, draugystę, kurias užrašė ant iš popieriaus iškirptų medžio lapų ir taip ,,augino“ gerumo medį. Vėliau mokiniai lankėsi Ukmergės krašto muziejuje, kur vyko edukacinė programa ,,Atiduok tėvynei, ką privalai“. Virtualiame žemėlapyje mokiniai turėjo pažymėti partizanų bunkerių ir partizanų žūties vietas. Baigiantis susitikimui mokiniai dar turėjo galimybę pasigrožėti nuo Ukmergės piliakalnio apylinkės vaizdais ir pasiklausyti legendų apie Ukmergės, piliakalnio bei Šventosios upės vardo atsiradimą.

Kaskart projekto dalyviai po tokių susitikimų išsiskiria ne tik puikios nuotaikos, bet ir geresni, draugiškesni, įdomesni sau ir kitiems. Juk tokie susitikimai turtina žmogaus dvasinį pasaulį, suteikia
galimybę susirasti naujų draugų, pažinti juos, dalintis patirtimi.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *