Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13 d. Lietuvoje jau keturioliktą kartą vyks pilietinė iniciatyva „Atminti gyva, nes liudija“. Pilietine iniciatyva prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

2021 metų sausio 13-ąją minimas tragiškų įvykių trisdešimtmetis, kai Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, apie tūkstantis buvo sužeista.

Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

Iniciatyvos simboliai – žvakė ir neužmirštuolė, kurie simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Iniciatyvą aktyviai palaiko ir mūsų mokyklos bendruomenė – 8.00 val. languose uždegdami žvakutę ir įsisegdami neužmirštuolės žiedą, kaip atminimo simbolį. Tai puiki proga parodyti sau ir visam pasauliui, kad ir šiandieną esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Poetas Justinas Marcinkevičius sakė: ,,Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti“. Mūsų tauta iškėlė savo laisvės vėliavą, apgynė ją ir neša istorijos keliu į rytdieną, kupiną vilčių ir lūkesčių. Į rytdieną, kuri apginta ir išsaugota mums, galintiems gyventi laisvoje Lietuvoje.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *