Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

„Tyrėjų naktis“

Rugsėjo 27 dieną, penktadienį, jau 15-ąjį kartą kvies tradiciniu tapęs renginys „Tyrėjų naktis“. Šią dieną daugiau nei 30 Europos šalių, t. y. daugiau nei 300 Europos miestų dalyvauja įspūdingame gyvybės, entuziazmo bei mokslo naujovių kupiname renginyje.

„Tyrėjų nakties“ tikslas – įdomiais, novatoriškais būdais visus norinčius ir besidominčius supažindinti su mokslo pasauliu ir jį kuriančiais mokslininkais. Šia proga mokslo įstaigose vyksta atviros paskaitos, organizuojami eksperimentai, ekskursijos, žaidynės… Ypač svarbu mokiniams parodyti, koks įdomus ir naudingas gali būti mokslininko darbas.

Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje visą savaitę vyko „Tyrėjų nakties“ renginiai.

Rugsėjo 23 dieną penktų klasių mokiniai susitiko su inžinieriumi, besidominčiu 3D modeliavimu, Sergejumi Druz. Svečias papasakojo mokiniams apie 3D spausdintuvo veikimo principą, leido jiems praktiškai išmėginti savo jėgas.

8a klasės mokinės Liza Novikova ir Ana Plotnikova, vadovaujamos fizikos mokytojos metodininkės Svetlanos Orlovskajos, parengė pateiktį – „Technikos stebuklas – 3D spausdintuvas“. Mergaitės paaiškino mokiniams, kuriose srityse naudojami tokie spausdintuvai, ką galima pagaminti, kokia medžiaga jie užpildomi, kokias realias problemas gyvenime padeda spręsti.

Mokiniams buvo demonstruojami 3D spausdintuvu padaryti trimačiai darbeliai, kurių autoriai mokytoja Tatjana Kopylova ir inžinierius Sergejus Druz.

Džiugu, kad mūsų mokykla praėjusiais metais įsigijo 3D spausdintuvą. Šiais mokslo metais, nuo spalio mėnesio technologijų mokytoja metodininkė Tatjana Kopylova 6-8 klasių mokiniams ves būrelį „3D modeliavimas“. Jau yra daug berniukų ir mergaičių susidomėjusių naujomis technologijomis.

Rugsėjo 26 dienos vakarą 8-ų klasių mokiniai su klasių vadovėmis dalyvavo renginyje „Dangaus paslaptys“. Pas mus svečiavosi Visagino „Atgimimo“ gimnazijos fizikos mokytoja Tatjana Selivanova su mokinių komanda. Jie parengė paskaitą apie dangaus kūnus. Vėliau renginio dalyviai Visagino Kultūros centre per teleskopą stebėjo vakarinį dangų.

Rugsėjo 27 dieną 6-ų klasių mokiniai su mokytojomis Jūrate Čičinskiene, Valentina Kločko ir Svetlana Orlovskaja lankėsi Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Vaikai apžiūrėjo muziejaus eksponatus, susipažino su Visatos paslaptimis, žvelgė per teleskopą į žvaigždėtą naktinį dangų. Mokiniai suprato, kad gyvenimas vis labiau priklauso nuo mokslinių tyrimų.

Spalio 1 dieną 7-ų klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Krentanti žvaigždė“. Vaikai sužinojo ir pagilino žinias apie pagrindinius dangaus ir Visatos kūnus: Saulę, Mėnulį, Žemę, žvaigždes. Susipažino su astronominiais reiškiniais, išradingai ir linksmai patyrinėjo dangaus kūnus interaktyviomis priemonėmis. Prisiminė pagrindines sezonines lietuvių šventes ir kaip jos siejasi su astronomija. Išgirdo pasakojimą apie teleskopus ir turėjo galimybę pamatyti nutolusius apylinkės objektus.

Smagu, kad mokslas, naujos patirtys ir atradimų džiaugsmas telkia ir suartina bendruomenės narius.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *