Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Kelionė į Druskininkus

Rugsėjo 20 d. 7a, b, c klasių mokiniai, lydimi klasės auklėtojų Leokadijos Goršanovos ir Oksanos Mongialo, vyko į edukacinę – pažintinę ekskursiją į Druskininkus.

Gražus rudeninis oras leido mokiniams pasivaikščioti po Grūto parką. Iki šiol nė vienas muziejus ar kita kultūros įstaiga nemėgino kaupti ar tinkamai eksponuoti sovietinių reliktų. Grūto parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, parkas užima 20 ha plotą, čia eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Tokia didelė paminklų ir ideologinio turinio skulptūrų sankaupa vienoje lauko ekspozicijoje yra retas, gal net unikalus reiškinys pasaulyje.

Informacinio centro muziejaus ekspozicijoje sukaupta ir demonstruojama garso, kino, foto dokumentinė medžiaga parodo ir demaskuoja ideologizuotą sovietinę propagandinę kultūrą, sovietinės ideologijos ir propagandos tikslus, mechanizmą, priemones ir formas, atskleidžia vykdytą lietuvių tautos genocidą. Tai – gyva dokumentika, pasakojanti, kaip rafinuotai karinėmis, politinėmis, ideologinėmis, meninėmis ir kitomis priemonėmis buvo vykdoma sovietinė politika, slepiami nusikaltimai, išaukštinami nusikaltimų vykdytojai.

Mokiniai susipažino su lauko ekspozicija, kuri atspindi sovietmečio laikotarpį, stebėjo parke esančius mini zoologijos parko gyventojus – paukščius ir žvėrelius.  Žaidimų aikštelėje (sovietinių laikų pramogų parkas) vaikai smagiai suposi karuselėmis. Norintys apsilankė kavinėje. Čia galima buvo paragauti netradicinių, sovietinius laikus menančių, patiekalų – kilkių „Po ruski“, maltinio ,,Proščaj molodost“, barščių ,,Nostalgija.

Vėliau mokinių laukė pažintis su nuostabaus grožio Druskininkais ir M. K. Čiurlionio asmenybe.

Vėlai vakare pavargę, bet laimingi ekskursantai grįžo namo.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *