Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena – Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva ši diena minima nuo 2001-ųjų metų. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje tradiciškai šią dieną vyksta įvairūs renginiai. Šios dienos minėjimui mokytojos ir mokiniai ruošėsi iš anksto. Vyko netradicinės pamokos, kurių metu buvo plečiama mokinių pasaulėžiūra ir gilinamos žinios apie Europos šalis ir jų kalbas.

Pradinių klasių mokiniai išsikirpo savo delno maketą ir su mokytojos pagalba rašė ant jo naujus žodžius. O tie nauji nuostabūs žodžiai buvo skirti mūsų mylimiausiai mokyklai ir nepakartojamo grožio šaliai – Lietuvai.

Aštuntokai apipavidalino stendus, kuriuose mūsų šalies pavadinimas užrašytas įvairiomis kalbomis.

Šeštokai dalyvavo netradicinėse prancūzų kalbos (mokytoja Anna Kunčevskaja), vokiečių kalbos (mokytojos Svetlana Mazynskaja ir Violeta Mateikienė), lenkų kalbos (mokytojas – lenkų bendrijos pirmininkas Zigfridas Binkevič), latvių kalbos (mokytoja – mokyklos direktorė Jolanta Bartkūnienė) pamokose. Pasibaigus įdomiai pamokai dalis smalsių mokinių panoro mokytis užsienio kalbos.

Septintokai per pamoką išmoko nuskaityti barkodų informaciją. Konkuravo komandos, mokiniai galėjo pasitikrinti anglų ir vokiečių kalbų žinias bei įgūdžius.

4c klasės mokiniai „susidraugavo“ su prancūzų kalba, šios šalies tradicijomis. Pamokos pabaigoje visi kartu šventiškai nusiteikę paleido į dangų balionus su Prancūzijos ir Lietuvos vėliavomis.

Pasibaigus šventiniams renginiams mokiniai suprato, kad užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūrą. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *