Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Projekto „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ festivalis

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos 8a klasės mokiniai bei jų lietuvių kalbos mokytojos Marija Kirkienė ir Daiva Cicėnienė nuo 218-10-20 iki 2019 -06-11 dalyvavo projekte “Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose”, kuris yra vykdomas Britų tarybos bei VŠĮ “Meno avilys” ir įgyvendinamas bendradarbiaujant su Ugdymo plėtotės centru. Programa siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumą. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (TV laidas, filmus, reklamas, video žaidimus, socialinius tinklus).

Projektas pasibaigė festivaliu, skirtu vizualiųjų medijų iniciatyvoms, filmų peržiūroms, ir debatams. Mokiniai turėjo paruošiamąsias pamokas, filmavimo ir maketavimo darbų ciklus su režisieriais (Andrius Blaževičius ir Marat Sargsyan kovo 12-14 d), o mokytojai Vilniuje gavo vertingus profesorių iš Estijos ir Londono mokymus.

Festivalio uždarymas vyko Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijoje. Jį, tardamos sveikinimo žodžius, pradėjo progimnazijos direktorė Jolanta Bartkūnienė ir projekto koordinatorė Dovilė Alėbaitė, VŠĮ „Meno avilys“ atstovė. Lietuvių kalbos mokytoja Marija Kirkienė pristatė šio projekto veiklas ir dalyvius, tai mūsų progimnazijos ir Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos komandos. Jos ir pristatė savo sukurtus darbus šio projekto metu. Žiburiečiai parodė sukurtas socialines reklamas: ,,Telefonai“, ,,Diskriminacija sporte“, ,,Vienatvė“ ir ,,Ar nori būti vertinamas?“. Mūsų mokiniai pademonstravo sukurtus filmukus: ,,Amžiams užkaskite nuoskaudą“, ,,Valgis ir vagystė“, ,,Kirilas ir draugai“ ir ,,Mokyklos sapnas“. Tai pristatę, pasidalijo įspūdžiais, kodėl pasirinko tokias temas ir kuo naudingas buvo šis projektas.

Festivalį vainikavo ,,Protų mūšis“, audiovizualinių medijų tema, kuriame susirungė penkios komandos. Projekto dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, kad dalyvavo šiame projekte ir įgijo teorinių medijų raštingumo žinių, tobulino audiovizualinių medijų kūrimo įgūdžius, sėkmingai atliko praktines-kūrybines užduotis.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *