Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos mokiniai atvėrė ,,Močiutės skrynią“

Gegužės 16 dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko Tautinių mažumų departamento Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros projekto „Iš močiutės skrynios“ renginys. Projekto tikslas- įtraukiant mokinius į įvairias kultūrines, pažintines, edukacines veiklas, tęsti pažintį su Lietuvoje gyvenančių tautų kultūra, papročiais, tradicijomis, tautinio kostiumo istorija, ugdyti pasididžiavimą savo tautos kultūra. Renginyje dalyvavo Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija, Visagino kultūros centras, VDU „Atžalyno“ progimnazija, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla.

Progimnazijos mokiniai pasitiko svečius pagal senovines slavų tradicijas- su pasisveikinimo daina ir pyragu. Susirinkusiuosius pasveikino ir pasidžiaugė Tautinių mažumų departamento Lietuvos Respublikos Vyriausybės suteikta galimybe vykdyti edukacines veiklas direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Dronišinec.

,,Močiutės skrynios“ lobius pristatė 2 ir 4 klasių mokiniai. Visagino miesto kultūrų pynę pademonstravo Visagino kultūros centro vaikų ir jaunimo rusų folkloro ansamblis „Žavoronok“, vaikų ir jaunimo ukrainiečių folkloro ansamblis „Makivka“, vaikų baltarusių folkloro ansamblis „Tanočak“, „Gimtosios mokyklos“ totorių būrelis, šokių kolektyvas „Rodničok“.

Svečiai iš Kauno ir Senųjų Trakų turėjo galimybę prisiliesti prie įvairių tautų, gyvenančių Lietuvoje kultūros vertybių, pažinti ir išgirsti autentišką muziką, dainas, suprasti tautinių kostiumų spalvų ir raštų simboliką, palyginti skirtybes ir panašumus.

Vėliau visi mokiniai ir mokytojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse „Kokošniki“ (galvos apdangalo puošimas). Po edukacinių programų, mokinių laukė smagi ekskursiją po Visagino miestą bei aktyvus poilsis Visagino ežero paplūdimyje.

Projekto veiklos bus tęsiamos Kaune ir Senuosiuose Trakuose, kur mokiniai susipažins su lietuvių ir lenkų tautinėmis kultūros vertybėmis.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *