Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektas ,,Atverkime širdis gerumui“

2019 m. balandžio 10 d. Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje prasidėjo Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamas tęstinis projektas „Atverkime širdis gerumui“. Pirmojo susitikimo tikslas – tęsti ankstesnių projektų darbus, numatyti veiklas, kurios padėtų mokytis vieniems iš kitų gerumo, nuoširdumo ir atvirumo.

Į pirmąjį susitikimą atvyko trijų Lietuvos mokyklų bendruomenių: Vilniaus rajono Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos, Ukmergės pagrindinės mokyklos ir Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos atstovai.

Projekto dalyvius pasveikino Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos direktorė Jolanta Bartkūnienė. Pristatydama projekto veiklas ji akcentavo raktinį projekto pavadinimo žodį – gerumas. Gerumas tai jungtis, suvienijanti skirtingus žmones, kultūras, tautas.

Projekto partneriai pristatė savo mokyklas ir jose puoselėjamas kultūrines vertybes. Salėje buvo galima išgirsti lietuvių, rusų, lenkų, ukrainiečių kalbas, pamatyti skirtingų tautų ratelių ir šokių, taip pat buvo pristatyti tautinių rūbų puošybos elementai ir išaiškintos jų reikšmės.

Susitikimo dalyviai atliko ir projekto namų darbus: jaunesniojo amžiaus mokiniai piešė piešinius tema „Visiems yra vietos po saule“, o vyresnieji rašė esė „Tautų vienybės jungtys“. Susitikimo metu buvo apdovanoti šauniausių darbų autoriai. Apdovanotos ir dvi mūsų progimnazijos atstovės: Diana Želtobriuch (5a kl.) ir Varvara Mitina (7b kl.).

Piešinių paroda buvo eksponuojama progimnazijos aktų salėje, mokinių darbais gėrėtis turėjo galimybę visa progimnazijos bendruomenė.

Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Visagino miesto istorija, pasigrožėti Ignalinos krašto apylinkėmis: aplankė Ladakalnį, Ginučių malūną, Palūšę, Ignaliną.

Pasibaigus susitikimui, visi išsiskyrė geresni, draugiškesni, įdomesni sau ir kitiems. Tokie susitikimai ne tik turtina žmogaus dvasinį pasaulį, tačiau suteikia galimybę pažinti kitų tautų kultūros ypatybes, pasidalinti savo tautos tradicijomis.

Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą. Vanda Juknaitė.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *