Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Penktokai lankėsi Rokiškyje

5a, 5b ir 5c klasių mokiniai su mokytojomis Jūrate Čičinskiene, Valentina Kločko ir Zita Diomina  balandžio 5 dieną vyko į Rokiškį. Mokiniai dalyvavo dviejose edukacinėse programose: ,,Rankų darbo muilo paslaptys‘‘ ir ,,Žvakių liejimas“.

Edukacinio užsiėmimo ,,Rankų darbo muilo paslaptys“ metu mokiniai  išgirdo muilo atsiradimo ir naudojimo istoriją. Kiekvienas edukacijos dalyvis pasigamino muilą, pasirinkdamas norimą formą, mėgstamą kvapą, natūralius dažus.

Edukacinės programos ,,Žvakių liejimas“ metu penktokams buvo pristatyta  žvakių atsiradimo istorija, ugnies reikšmė lietuvių etnologijoje. Nuo senų laikų žinomas bitininkystės amatas – žvakių liejimas. Nors žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Ir tai greičiau buvo ne verslas, o pomėgis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie bites ir jų gyvenimą, susipažino su bitininkų inventoriumi, taip pat savo rankomis nusiliejo tikro vaško žvakę, ją papuošė. Penktokai turėjo galimybę prisiliesti prie vaško, stebėti, kaip jis kaitinamas skystėja, kaip užpylus ant dagties sustingsta ir per 45 min. tampa žvake. Mokiniai dirbo savarankiškai, siekė bendro rezultato, lavino kūrybinius įgūdžius.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *