Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Smagiai vijome žiemą

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prišaukti pavasarį. Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms arba 46 dienoms iki šv. Velykų, visada antradienį. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu.
Užgavėnės garsėja persirengėliais. Vaikai ir suaugusieji persirengdavo žydais, elgetomis, čigonais, daktarais, raganomis, velniais, gyvuliais (arkliais, ožkomis, gervėmis, meškomis ir kt.).
Pagrindiniai šventės simboliai – Kanapinis ir Lašininis, kaukės, blynai ir Morės (Gavėno) deginimas.
Lašininis vaizduoja sotumą, persivalgymą. Jis – storas, su lašinių gabalu burnoje. Kanapinis – liesas, apdriskęs. Kanapinis su Lašininiu paprastai stumdosi, grumiasi, kol galiausiai Kanapinis nugali. Visa tai simbolizuoja nenorinčios pasitraukti žiemos kovą su žmonių išsiilgtu pavasariu.
Tradicinis Užgavėnių valgis yra blynai. Šią dieną valgoma gausiai, sočiai ir mėsiškai. Manyta, kad tądien reikia valgyti 7-9 kartus, nes po to reikės tiek savaičių pasninkauti.
Morė – tai vaisingumo dievybė, kuri sudeginama lauže tam, kad vėliau atgimtų. Su ja „išvaromas“ susikaupęs blogis, kartu įkyrėjusi žiema.
Kovo 5 dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos bendruomenė susirinko į žiemos išvarymo šventę – Užgavėnes. Dideli ir maži linksminosi šventiniame šurmulyje. Bendruomenės narius linksmino šventės vedėjai, Kanapinskis ir Lašinskis. Vaikai šoko ratelius, dainavo dainas. Veikė mugė, kurioje kiekvienas galėjo įsigyti rankdarbių ar saldumynų. Mokyklos virėjos vaišino blynais. Vyko didžiausio ir skaniausio blyno rinkimai, veiksmą koordinavo 7-okai ir mokytoja J. Paukštytė – Glaskienė. Visi norintys galėjo išmėginti jėgas linksmosiose rungtyse: 8 klasės mokiniai su mokytoja J. Zubova kvietė pašokinėti maišuose, 5-okai su mokytoja A. Minasian siūlė pasivaržyti rankų lenkime, 6 ir 7 klasės mokiniai su mokytojomis L. Goršanova ir R. Andriulaitiene kvietė traukti virvę, 6-okai su mokytoja O. Mongialo vadovavo rankos ir akies taiklumo reikalaujančiai rungčiai – bulvių mėtymui. Skambėjo linksma liaudiška muzika. Aplink sukiojosi būrys gražių, ryškių čigonių, kurios pasitiko į šventę susirinkusius, vaišino blynais. Joms vadovavo mokytoja J. Čičinskienė.
Mylintys gyvūnus galėjo pasigrožėti, paglostyti ir net pajodinėti poniu ir dviem dideliais žirgais.
Vyko gražiausios ir originaliausios kaukės rinkimai. Niekam neleido liūdėti Kanapinskis ir Lašinskis. Šie veikėjai buvo įvykių centre.
Galiausiai visi – dideli ir maži susirinko prie Užgavėnių laužo, stebėjo, kaip dega Morė, o kartu su ja visos per žiemą susikaupusios negandos ir blogis.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *