Partizanų g. 2/7, LT- 31105 Visaginas, Lietuva
logo

+370 386 31671

geroji.viltis@vgvp.lt

Partizanų g. 2/7

Visaginas, Lietuva

08:00 - 17:00

Nuo pirmadienio iki penktadienio

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“.

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. Būtent tokia yra Vasario16-oji – diena (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.

Reikšmingai mūsų šalies istorijai dienos proga Vasario 15-toji diena progimnazijoje buvo paskelbta Pilietiškumo diena. 1-5 klasių mokiniai dalyvavo etninės kultūros akcijoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, ,,Visa Lietuva šoka“, kuri vyko Visagino savivaldybės aikštėje. Į šią akciją buvo pakviesti savivaldybės darbuotojai bei miestelėnai. Visi susirinkusieji šoko lietuvių tautinius šokius: ,,Ciceliukė Marceliukė“, ,,Pynimėlis-Transveras“, ,,Pjoviau šieną“, ,,Polka op op“ ir  ,,Malūnėlis“ .

6-8 klasių mokiniai susirinko į lietuviška tautine atributika papuoštą progimnazijos aktų salę, kur vyko Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – minėjimas. Iškilmingai ir įkvėptai sugiedojus ,,Tautišką giesmę“, sveikinimo žodį tarė Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė. Ji pasveikino visus susirinkusius šios šventės proga, paragino mylėti savo šalį, gerbti jos istoriją, linkėjo stengtis dirbti ir kurti Lietuvai. Šventės vedėjai priminė šio istorijai svarbaus įvykio aplinkybes, Lietuvos nepriklausomybės aktą, kalbėjo apie laisvę, meilę Tėvynei. Minėjimo metu skambėjo patriotinės dainos bei eilės apie mūsų šalį.

Šią dieną  lietuvių kalbos mokytojos Jolanta Paukštytė-Glaskienė ir Rasa Andriulaitienė 7a ir 7b klasių mokiniams vedė netradicinę pamoką ,,Tautos garbė – kalba“ Visagino savivaldybės didžiojoje salėje. Mokiniai susitiko su Visagino kultūros, švietimo,  sporto ir valstybinės kalbos priežiūros vyriausiąja specialiste Lina Dainiene. Ji mokiniams papasakojo apie lietuvių kalbos vartojimo reglamentavimą, norminamąją veiklą, efektyvią rezultatų sklaidą bei teisinę apsaugą.

Šią šventės dieną progimnazijos kiemas pražydo mokinių pieštomis ant sniego trispalvėmis gėlėmis, o fojė buvo parengti stendai, kuriuose mokiniai galėjo susipažinti su Lietuvos nepriklausomybės aktu bei su jį pasirašiusiais Lietuvos Tarybos nariais.

Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai šią šventę šventė iškilmingai ir linksmai.

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukai pažymėti *